Kombininizi Tamamlayacak Çanta Tasarımları Nelerdir?

Çantalar hem gereksinim odaklı olan ürünler olarak kadınların vazgeçilmezidir, hem de giyilen kıyafetleri tamamlayarak doğru bir çanta ile giyilen kıyafetlerin etkisi güçlendirilir. Nitekim bu noktada farklı zevklere ve farklı beğenilere hitap eden çok değişik çanta tasarımları vardır.

Bu çanta tasarımları arasında ilk başta söylenebilecek olanlar ünlü tasarımcıların ve markaların seri imalat olmayan butik üretim çantalarıdır. Bu çantalarda özel deri, keçe gibi malzemeler kullanılır. Tasarım olarak da kesinlikle kitsch olmayan bir görünümleri vardır. Plak tarzında olan, kelebek tarzında olan, top tarzında olan çok değişik tarzda çanta tasarımları vardır. Bu tarz çantaların modası geçmez ve tasarımına göre farklı kıyafetler ile tamamlanabilirler.

Çanta Seçiminde Bilinmesi Gereken Hususlar 

Etnik, bohem, modern, avangarde  gibi çok değişik formlarda olan bu tür çantaların seçiminde ve satın alınmasında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların en başında sırf dikkat çekebilme adına aşırı uç ve gündelik yaşamda kullanılamayacak marjinal modellerden uzak kalınması gerekir.

Kombini tamamlayacak, kıyafetin önüne geçmeyecek, kişinin kendi giyim tarzı ile uyumlu olan çantalar seçilmelidir. Örneğin etnik giyim tarzında olanlar rahatlıkla örgü, bez tarzında olan çantaları tercih ederler. Spor giyinen ama fark yaratmayı düşünen kişiler ise üzeri baskılı keçe vb. özel kumaşlardan hazırlanan sırt çantalarını tercih edebilirler. Renk uyumunun da es geçilmemesi gerekir.

 

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir