Plaj Şıklığı İçin Öneriler

Plaj Elbisesi  öncelikle yazın havasını taşımalı giyilen her kıyafet yazın renklerini barındırmalıdır. İlkbaharın gelmesi ile hareketlenen sezon plaj şıklığını oluşturmak için idealdir. Gündelik hayatta çok kullanılan renkleri tercih eden kişiler bir sezon farklı renk ile buluşabilir. Ayrıca bu farklılık kendini iyi hissetmesini sağlar.  Mayo ve bikini tercihi yapmadan önce mutlaka bedenin genel hatlarına hakim olmak gerekir. Ayrıca kişinin ten rengine uygun olanı seçmesi gerekir. 

Denizden çıktıktan sonra ıslak mayo ve bikiniyi toplamak için ince tül hırkalar ve kumaş etekler kullanılabilir. Mayo ve bikininin denizde yüzerken güzel gözükmesi gerekir.  Ayrıca vücuda tam oturmuş olması önemlidir. Kendiliğinden aksesuarlı mayolar denize sık giren kişiler için ikinci planda olmalıdır. 

Kadınlar Denizde Ne Giyer?

Plaja giderken Plaj Elbisesi modellerini kenara itip canlı ve hareketli parçalara yer vermek gerekir. Hareketli parçalardan kombin yapmak daha kolaydır. Plajdayken hem serinleyip hem şık görünmek bu parçalar ile mümkündür. Plajın tozunu attıracak herkesi hayran bıraktıracak parçalara yer vermek gerekir. 

Bahsi geçen parçalara çeşitli plaj aksesuarları kullanılabilir. Plaja giderken özellikle hasır büyük çantalar kullanılır. Seçilecek mayo ve bikini illa hasır çantaya uyumlu olmak zorunda değildir. aynı zamanda gözlük ve peştamal tarzı ürünler plaj kıyafetlerini destekleyen parçalardır. 

Uzun plaj elbisesi kullanmak mayo ve bikininin daha efektif görünmesini sağlar. Yazı andıracak Mut ve pastel renkler plaj kıyafetlerinde kullanılabilir. Aynı zamanda kullanılacak aksesuarın da bu tonlarda olması oldukça önemlidir. Mayo ve bikini alırken dikkat edilmesi gereken kurallar kısaca aşağıda bahsedilmiştir.

  • Her sezon mayo ve bikini renkleri değişir.  Sezona özel mayo ve bikini tercih etmek gerekir. Bu  durum elverişli değilse sezon renklerini aksesuar ve çantalara taşımak gerekir. Azından bir parçanın sezon rengine uygun olması gerekir. 
  • Özellikle daha kapalı mayoları canlandırmak için kalın tahta bilezikler kullanılabilir. 
  • Gerekirse süs için hafif makyaj yapılmalıdır. Makyaj tonları yine sezonun canlı renkleriyle birleşmelidir.
  • Deniz kıyafetleri bayan  için oldukça önemlidir. Denizde onu taşıyacak güzel gösterecek kıyafetleri tercih eder.
  • Son zamanlarda mayolara karşı ilgi oldukça artmıştır. Aynı zamanda mayolara yakışan aksesuarların kullanımında artmıştır.
  • Mayo ve bikinileri tamamlayan boncuklu sandaletler nerdeyse her sezon gündemden düşmez.

Plaj gömleği kadın hatlarını ortaya çıkartan bir parçadır. Bu sebeple  bir çok yerde kullanılabilir. En çok bikiniyi tamamlamak için tercih edilir. Aynı zamanda bu tarz gömleklerin erkek versiyonunda vardır. Erkekler bu gömlekleri genelde denizden sonra giymek için kullanır. 

Plaj Elbisesi kombinlemek hem erkek hemde kadın için ayrı anlama gelir. İki kombinde de farklı parçalara ihtiyaç vardır. Bu parçaların yerinde kullanılması adına yapılacak ilk adım renk geçişlerine dikkat etmektir. Gerisi kendiliğinden oluşan genel bir süreçtir. 

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir