Trend Alarmı: Oversize Deri Ceketler

Oversize Deri Ceket sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezidir. Bu tarz ceketler genel olarak krem ve kahverengi parçalarla birlikte kullanılır. Özellikle ince body ve kazaklar oversize ceketin altında güzel durur. Ceketleri kombinlemek kişinin tercihine kalmıştır. Birçok parça ile kombinlenebilir.  Büyük ve bol görünümüyle dar paça pantolonlara çok yakışır. Aynı zamanda ince yapılı kemerlerin öne çıkmasını sağlar. Kombinde ince kemer ön plana çıkarılacaksa oversize ceketler kullanılabilir. 

Bu tarz ceketleri kombinlerken şal ve fularlardan yardım almak gerekebilir. Kombinlenen ceket açık renkli ise genelde şal kullanılır. Koyu renkli ceketlerde pastel tonlarda fularlar ve ince zincirler kullanılır. Bu zincirleri boyuna takmak yerine pantolon ayak bileği gibi değişik yerlere takmak daha kalıcı görünmesini sağlar. 

Oversize Deri Ceket kombini tamamlamak için deri çantalar kullanılabilir. Aslında deri ceketi tamamlayan bir sürü parça vardır. Deri ceketlerin genel görüntüsünü bozmadan kombine oturtmak oldukça önemlidir. 

Oversize Deri Ceket Kadın

Bu tarz ceketler genellikle koyu tondadır. Kadının dünyasında koyu renk parçaların yeri farklıdır.  Koyu deri ceketleri buz mavisi ve kırık beyaz tonlarda kıyafetlerle açmak oldukça yerinde bir harekettir. Aynı zamanda hareketli bluzlar tercih edilebilir. Kol saati, gözlük gibi yan aksesuarlar tercihen kullanılabilir.  Deri ceketleri aynı deriden üretilmiş mini eteklerle kombinlemek mümkündür. Fakat bu kombinde Suni deri ceket kullanmaktan kaçınmak gerekir. 

Oversize Deri Ceket kombinlemek adına kullanılan küçük ipuçları vardır. Bu ipuçları ünlü modacıların elinden dökülmüştür. O sebeple çok kıymetlidir. Bahsi geçen ipuçlarının bir kısmı aşağıda listelenmiştir.

  • Uzun deri ceket ile farklı hava yakalamak mümkündür. 
  • Siyah deri ceketlerin kombinine yine siyah ile devam etmek yanlış olabilir. 
  • Kullanılan aksesuarların parlak renkli olması kombine sağlamlık kazandırır. 
  • Kombinin genel görüntüsünü sabit tutmak için metal aksesuarlardan destek almak önemlidir. 
  • Kombine uymayan parlak renkli çantalar vardır. Bunları kullanmak oldukça yanlıştır. 

Burada önemli olan Oversize Deri Ceket şıklığını yakalamaktır. Onun dışında oluşan her detay sadece kombini tamamlamak için yapılır. Kombini değerli kılan parça diye bir şey yoktur. Bir bakıma tüm kombinler ayrı ayrı farklı gözükür. Fakat eleştirildiğinde tek bir anlam ifade eder. 

Oversize ceketleri giymek hem rahat hemde tamamlanma hissi verir. Giyimine dikkat eden kişilerin dolabında bu ceketten en az bir tane vardır. 

Hangi Aylarda Deri Ceket Giyilir?

Mevsim olarak bakıldığında genelde sonbahar kış aylarında tercih edilir. Bu aylarda sıcak tutan deri ceketler genelde oversize model olur.  Bu ceketleri çok fazla tercih edenler vardır. Kimilerinin tercih etmesindeki asıl amaç her parçaya uyumlu olmasıdır. Aynı zamanda kolay kombinlenmesi sebebiyle de çokça tercih edilir. Oversize Deri Ceket sıcak havaların soğumasıyla beraber hemen yeni sezonla dolaplara dökülür. 

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir