Sokak Modasında Gömlek Trendleri

Sokak Stili denilince akla ilk gelen şey rahat ve şık parçalardır. Sokak stilini yansıtan gömlekler şimdilerde çok modadır. Zaman zaman çeşitli aksesuarlarla kombinlemek oldukça yenilikçidir. Bir çok kişinin tercih etti koyu renk tonları Sokak stilini yansıtmak için gömleklere taşınmıştır. Sokak stilinde kullanılan renkler ve desenler gömlekleri daha çekici kılar. Bu nedenle renkli ve desenli gömlekler sokak stilini yansıtır. 

Sokak Stili rahat ve şık giyinmeyi sembolize eder. Sokak stillerinde kullanılacak gömlekler bol ve rahat olmalıdır. İlk kural bu olmasada dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Zaman zaman farklı parçalar ile sokak stilini gömleklere taşımak mümkündür. Özellikle canlı renge sahip dikdörtgen çantalar kullanılabilir. 

Moda Trendleri 

Moda trendleri arasında canlı ve dökümlü kıyafetler şimdilerde çok modadır. Bu tarz gömlekleri  sokak stiline yansıtmak oldukça maharetli bir iştir. Sokak stiline uygun renk tercihi yaparken gömleğin genel duruşunun bozmamak gerekir. Duruş olarak gömleğin kendi haline bırakılması gerekir. Özellikle fırfırlı ve yoğun detaylı olan gömlekleri sade kombinlemek gerekir.  

Sokak modasını gömleklere taşımak için dikkat edilmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir. 

  • Dökümlü ve işlemeli gömlekler kullanılırken mutlaka metal saat ile birleştirilmesi gerekir. 
  • Sokak stilini yansıtmak için gözlük ve kemer ikilisini kullanmak gerekir.
  • Önemli olan her parçayı bir arada tutmaktır. 
  • Mükemmel kombin rengi için soft tonları tercih etmek gerekir. 
  • Özellikle makyaj bütünlüğünü sağlamak için de aynı tonları kullanmak gerekir.

Modası geçmiş kombinleri yenilemek ve amacının dışında düzgünce kullanmak için Sokak Stili oldukça idealdir. Zaman zaman bir çok farklı tek düze kombini sokak stiline uygun şekilde kombinleyerek yeni çağa ayak uydurmak mümkündür. 

 Kış Sokak Modası

Aslında bu moda türü sokak stiline en yakışan kombinleri oluşturur. Salaş şalları ve kalın renkli pançolarıyla oldukça hoş görünür. Bu tarz giyimi kış elbiseleriyle bütünleşen gömleklerin tarzıdır. 

Kombini güzel tamamlamak için elbisenin renginde olan ufak taşlı saatler kullanılabilir. Gömleğin on düğmelerine yapılan küçük numaralar kış elbisesi bir anda Sokak Stili kombinine dönüştürür. Ayrıca bu kombinde büyük yapılı bot kullanılabilir. Tercihen daha salaş olmak için elbiseye uyumlu büyük peluş çantalar kullanılabilir.  Moda  hakkında yazılar bu konu hakkında bir çok bilgi içerir. 

Moda anlayışı git gide sokak tarzına yakın tarzları benimser. Öncelik olarak sokak modasını yansıtan gömlekler tercih edilir. Burada amaç hem şık görünmek hemde güzel giyinmektir. Bu kombinde uyumu yakalamak için çoğu zaman canlı renklerden yararlanmak gerekir. Kombini canlı renk bir fular ile üst seviyelere ulaştırmak mümkündür. 

Sokak Stili rahatlığına gömlekler ile erişmek artık çok kolaydır. Ufak hareketlerle güçlü kombin oluşturmak mümkündür.  Burada önemli olan gömleğin havasının değişmesidir. Fakat gömleklerin rengini sabit tutmak önemlidir.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir