Gömlek Tercih Yaparken Kilolarınızı Arka Planda Tutun

Kadınlar, zaman zaman kilolarından rahatsız olabilir. Kilonun belli olmaması için giyim tarzı çok önemlidir. Özellikle gömlekler, doğru model seçildiği zaman kilonun kapatılmasına çok yardımcı olabilir. Dar ve vücuda oturan gömlekler yerine, daha salaş modeller tercih edilebilir. Özellikle son yıllarda oversize kesim gömlekler oldukça sık tercih edilmektedir.
Renk olarakta, koyu renkler kiloyu her zaman geride bırakır. Özellikle siyah ve kahve tonlarındaki gömlekler, kişiye oldukça zarif bir görüntü verir. Bunun yanı sıra biraz daha uzun boyda gömlekler tercih edilebilir. Desensiz sade gömlekler daha şık bir görünüm sağlar. Bu şekilde kilolar yerine, şıklık daha ön plana geçer.
Gömlekler Nasıl Kombinlenir?
Oversize kesim gömlek giyilecekse eğer, alta biraz daha dar kalıpta bir pantolon tercih edilebilir. Eğer kişi alt kısım kilolarından da rahatsız oluyorsa, salaş gömlek altına yine salaş ince kumaş bir pantolon giyilebilir. Tunik gömlek giyilecekse eğer, siyah dar bir pantolonla kombinlenebilir. Bunun dışında gömleklerin üzerine şık, ince zincirli uzun kolyeler takılabilir.
Gömlek kolları dirseklere kadar katlanılabilir. Bu şekilde oldukça tarz bir görüntü elde edilebilir. Spor bir gömlekse eğer, spor ayakkabılarla kombinlemek doğru olacaktır. Eğer klasik ve bol kesim bir gömlekse, altına klasik koyu renkte bir pantolon giyilebilir. Ayakkabı olarak kalın topuklu bir ayakkabı tercih edilebilir. Yumuşak deri büyük ebatta bir çanta ile kombin tamamlanabilir.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir