Eşofman Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşofman takımları günlük hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Özellikle spor yaparken kadın giyim kullanılan bu giysiler, hareket kabiliyetimizi kısıtlamıyor ve son derece konforlu bir kullanım sağlıyor.

Ufak çaplı hafta sonu gezilerinde de daha rahat olmak için tercih ettiğimiz eşofman takımları, şık görünümüyle de stilimizi tamamlıyor.

Peki eşofman takımı seçerken nelere dikkat edilmeli? Ayrıntılar haberimizde…

Doğru Eşofman Takımı Nasıl Seçilir?

İyi bir eşofman takımının kaliteli kumaştan üretilmesi ve sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekir. Vücudun hava almasını engelleyen eşofman takımları cildimize zarar verir.

Bu sebeple eşofman takımı seçerken ince eleyip sık dokumak gereklidir. İşte, kaliteli eşofman takımı seçmenin püf noktaları

1.    Rahatlığınızdan Taviz Vermeyin

Spor yaparken de şık görünmeyi istemeniz gayet doğaldır. Fakat sağlığınızı ikinci plana atmamalısınız. Eşofman takımı alırken her şeyden evvel onun içinde rahat edip etmediğinize önem vermelisiniz.

Sırf görünüş itibariyle hoşunuza gitti diye size dar gelen, vücudunuzu sıkan bir eşofman takımı kullanmamalısınız.

Onu yalnızca evde giyecek olsanız da fark etmez. Yine size rahatsızlık vermemesine özen göstermeli, hareketlerinizi sınırlamayacak ve kumaşı cildinizi tahriş etmeyen bir eşofman takımı seçmelisiniz.

Eşofman takımı vücudunuza yapışıyorsa bu durum, kan dolaşımının da yavaşlamasına yol açar. Çok bol olması da yine hareketinizi olumsuz etkiler. Bol paça eşofmanlarla yürümeniz, spor yapmanız zor olacaktır.

Kullanacağınız eşofman takımının beden ölçülerinize uyması, size tam gelmesi önemlidir.

2.    Yanlış Bilgilere Kulak Asmayın

Birçok insan, egzersiz esnasında terlemenin iyi bir şey olduğunu düşünür. Ne kadar fazla terlerse, yaptığı sporun o kadar etkili olduğuna inanır. Bu nedenle kalın eşofman takımı tercih eder ki daha çok terleyebilsin… (!)

Fakat bu, büyük bir hatadır. Yaz mevsiminde ince bir eşofman takımı kullanmak lâzımdır. Yoksa ciltte alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

Cildiniz nefes alamaz, gözenekler tıkanır. Bu da sivilce ve akne gibi problemleri tetikler. Oysa vücudumuzun hava almaya ihtiyacı vardır. Derideki toksinler bu şekilde atılır.

Ancak gereğinden daha kalın eşofmanlar bunun önüne geçer ve zararlı maddelerin cildimizde birikmesine sebep olur. Bundan dolayı, ilkbahar ve yaz aylarında vücuda nefes aldıracak kumaşlardan üretilmiş, ince bir eşofman takımı kullanılmalıdır.

3.    Kumaş Seçimini Doğru Yapın

Dışarıda veya evde giyecek olmanız ya da hangi sporla uğraştığınız fark etmez. Dikkat edeceğiniz ilk kriterlerden bir diğeri, alacağınız eşofman takımının kumaşı olmalıdır.

Siz hareket ettikçe, ister istemez vücudunuz terleyecektir. Bu yüzden eşofman takımının kumaşı, terin hızlı bir şekilde kurumasına izin vermelidir.

Böylece günlük aktivitelerinizi gerçekleştirirken ve sporla meşgul olurken rahatsızlık duymazsınız. Nefes alabilen kumaştan yapılmış bir eşofman, vücudunuzun ısı dengesini korur ve sizi bunaltmaz.

4.    Mevsimine Göre Bir Eşofman Takımı Giyin

Yaz mevsiminde kullanacağınız eşofman takımları pamuklu olmalıdır. Böylelikle fazla terlemezsiniz, cildiniz nefessiz kalmaz. Kışın daha kalın kumaşlardan üretilmiş bir eşofman takımı giyebilirsiniz.

5.    Eşofmanı, Giyeceğiniz Alana Göre Seçin

  • Eşofman takımını koşu yapmak için alıyorsanız vücudu saran –fakat sıkmayan- bir model tercih etmelisiniz. Bu sayede, koşu yaparken vücudunuza mümkün olduğunca az hava akımı temas eder. Bu da gerçekleştireceğiniz koşunun daha verimli olmasını sağlar.
  • Fitness için bir eşofman takımı arıyorsanız hafif modellere yönelmelisiniz. Çünkü bu spor türü oldukça efor harcamayı gerektirir. Bu nedenle giyeceğiniz eşofmanın kolayca hareket etmenize imkân tanıması gerekir. Hem özgürce hareket edebilmek motivasyonunuzu da artırır.
  • Alacağınız eşofman takımını yoga yaparken kullanacaksanız elastan ve pamuk gibi esnek bir kuamştan imâl edilmiş olmasına önem vermelisiniz. Yüksek belli bir eşofman takımı seçerseniz, yoga sırasında esneme hareketlerini zorlanmadan yapabilirsiniz.

Eşofman Takımı Seçerken Bedeninizi Nasıl Belirlersiniz?

  1. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, mezura yardımıyla göğüs ölçünüzü almaktır. Mezura yatay bir biçimde tutulur, göğsün en sert kısmına –yere paralel gelecek şekilde- yerleştirilir. Daha sonra göğüs ölçüsü en geniş kısımdan alınır. Bu işlemi gerçekleştirirken başınızı ve gövdenizi dik tutmanız önemlidir.
  2. Bel ölçüsü tespit edilirken, bel bölgesinin en dar yerinden ölçü alınmalıdır. Bunun için Mezura göbek deliğinin üzerinde tutulur. Belin en ince noktasına konulur ve mezura sıkılaştırılarak ölçü alma işlemi yerine getirilir.
  3. Bunun ardından sıra, kalça ölçüsü almaya gelir. Bu ise kalçanın en geniş kısmından yapılır.
  4. Göğüs altını ölçmek için ise şu adımlar izlenir: Mezura, memenin altında tutulur. (Yere paralel olmalıdır.)
  5. Beden ölçümünden sonra beden seçimini kolayca yapabilirsiniz. Bol bir görüntü elde etmek istiyorsanız büyük beden modellere yönelebilir, üzerinizde biraz dar dursun istiyorsanız tercihinizi küçük bedenlerden yana kullanabilirsiniz.

En İyi Eşofman Takımları İçin: Modamelis.com

Birbirinden kaliteli eşofman takım çeşitleri bulabileceğiniz Modamelis, kadın giyim sektöründeki farkını bu alanda da gösteriyor. Hem gündelik yaşamınızda, hem egzersiz sırasında rahatça kullanabileceğiniz eşofman modelleri, üst düzey kalite ve uygun fiyat ile sunuluyor.

Farklı desenlere ve renklere sahip göz alıcı eşofman takımları değişik tarzlara hitap etmeyi başarıyor. Dayanıklı kumaşlardan üretilen ve uzun süreli kullanım imkânı tanıyan bu giysiler, tüm kadınlara şıklık ve konfor vaad ediyor.

Tabii ki Modamelis.com, sadece eşofman takımlarına yönelik hizmet vermiyor. Kadın moda sektöründe geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan firma; dış giyim, üst giyim, alt giyim, çanta&cüzdan, abiye gibi kategorilerde ürün çeşitliliği sunuyor.

Yüzlerce tanınmış markayı kendi bünyesinde bir araya getiren Modamelis, üstün kalitesini Türkiye’nin her yerine hızlı teslimat avantajıyla ulaştırıyor.

Ana merkezi Sivas’ta yer alan firma, ülkemizin tüm şehirlerinden müşteri portföyüne sahip. Bütçe dostu fiyata nitelikli hizmet almak isteyenlerin tercihi olan Modamelis, ‘şık görünmek her kadının hakkı!’ sloganından ilham alıyor.

O nedenle kadın moda dünyasındaki gelişmeleri ürünlerine uyarlamakta hiç gecikmiyor. Bu itibarla firmanın koleksiyonunda sezonun en yeni trendleri ön plana çıkıyor.

Siz de gereksiz harcama yapmadan, ihtiyacınız olan tüm ürünlere tek tıkla ulaşmak isterseniz firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Modamelis farkıyla stilinizi herkesten farklı kılabilir, size yakışan ve tarzınızı ortaya koyan mükemmel tasarımlarla kendinizi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir