Doğru Elbise Modeli İle Daha Zayıf Görünebilirsiniz

Doğru Elbise Modeli İle Daha Zayıf Görünebilirsiniz. Elbiseler kesinlikle moda dünyasının en özel parçaları arasında yer alıyor. Dört mevsim ve her sezon giyebileceğiniz elbise modelleri ile oldukça şık ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak istediğiniz kusursuz görünümü elde etmek için öncelikli olarak vücut tipinize uygun bir elbise modeli tercih etmelisiniz.

Vücut Tipinize Uygun Elbise Modeli Nasıl Seçilir?

Armut Vücut Şekli

Eğer kalça kısımlarınız biraz daha üst kısmınıza göre geniş ise kalça bölgenizi kamufle edecek şekilde kloş etekli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Üst kısmı dar veya etek kısmı daha kabarık ve geniş olan elbiseler ile istediğiniz kusursuz görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca bel kısmınıza takacağınız kemer ile de üst bölgenize dikkat çekerek daha muntazam bir görünüm elde edebilirsiniz.

İnce Vücut Şekli

Özellikle dar triko elbiseleri kullanmanız tavsiye edilmektedir. Dar ve kısa elbiseler ince vücut tipine sahip olanlar için en uygun elbise modelleri arasında yer almaktadır.

Erkeksi Vücut Şekli

Genellikle bel kısmı oldukça kalın olan kişilerin daha çok oversize elbise modellerini tercih etmeleri uygundur. Bu sayede belinizdeki kalınlığı geri plana atabilirsiniz. Yine düşük bel olarak kemer takarak kullanabileceğiniz elbise modelleri ile de istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Kalın belli kişiler için uygun olan en güzel elbise modelleri ise genellikle retro tarzı elbiselerdir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir